POZOSTAŁE AKCESORIA

STATYW EH-10

 

Statyw typu EH-10 jest praktycznym elementem wyposażenia laboratoryjnego, przydatnym zwłaszcza podczas pomiarów pH, pomiarów jonoselektywnych oraz innych pomiarów fizykochemicznych. Umożliwia utrzymanie w pozycji pionowej do 3 elektrod lub czujników pomiarowych oraz czujnika temperatury. Podstawa obciążona żeliwnym wkładem, zapewnia stabilność statywu, a tym samym bezpieczne użytkowanie elektrod. Wykonane z ABS ramię statywu osadzone jest na osi ze stali kwasoodpornej, wokół której może się obracać o 360°. Duży zakres ruchu w pionie i znaczny zasięg ramienia, umożliwiają ustawienie elektrod praktycznie w dowolnym położeniu. Ramię zakończone jest uchwytem elektrodowym z trzema gniazdami o średnicy 16 mm i jednym o średnicy 11 mm (na czujnik temperatury). Ramię statywu posiada zagłębienie, umożliwiające wygodne poprowadzenie kabli elektrodowych.

 

Dane techniczne

Średnice gniazd uchwytu elektrodowego Ø 16 mm x 3, Ø 11 mm x 1
Kąt obrotu wokół osi 360°
Materiał ramienia i podstawy statywu ABS
Materiał osi podstawy statywu stal kwasoodporna
Materiał obciążający podstawę statywu żeliwna wkładka

GŁOWICA WIELOPARAMETROWA ZANURZENIOWA GXZ-3tk

 
Głowica GXZ-3tk umożliwia pomiary pH, przewodności, zasolenia, tlenu oraz temperatury z wykorzystaniem wymiennych elektrod i czujników (poza czujnikiem temperatury mocowanym na stałe). Standardowo głowica jest wyposażona w żelową, nieuzupełnianą elektrodę pH EPP-1B, czujnik konduktometryczny EC-60B z platynowymi elektrodami o stałej K=1, czujnik tlenowy galwaniczny COG-1B oraz czujnik temperatury z rezystorem Pt-1000. Głowica posiada kabel o długości 5m. Na końcu kabla znajdują się typowe wtyki BNC-50, co ułatwia podłączenie do typowych gniazd stosowanych w przyrządach. Głowica może posiadać również 1 wielofunkcyjny wtyk. W przypadku pomiarów z mniejszą ilością elektrod niewykorzystane wejścia można zamknąć specjalną zaślepką.
 

Charakterystyka wymiennych czujników

  • EPP-1B - zespolona elektroda pH, zakres pomiarowy 0 ÷ 14 pH, zakres temperatury 0 ÷ 70ºC, korpus z tworzywa, kulista membrana szklana, łącznik włóknisty, niewymienny elektrolit żelowy.
  • EC-60B – czujnik konduktometryczny, zakres pomiarowy 10 μS/cm ÷ 100 mS/cm, stała K = 1,0 ± 0,2 cm-1, zakres temperatury 0 ÷ 70ºC, szklany korpus, elektrody platynowe pokryte czernią platynową.
  • COG-1B – galwaniczny czujnik rozpuszczonego tlenu, zakres pomiarowy 0 ÷ 60 mg/l O2 (0 ÷ 400%), zakres temperatury 0 ÷ 40ºC, korpus z PCW, materiał elektrod srebro/cynk, membrana PTFE.

 

Dane techniczne

  • masa głowicy z kablem 4 m 580 g
  • masa głowicy z kablem 4 m i walizką 1200 g
  • wymiary Ø = 50 mm, L = 240 mm
  • materiał głowicy ertacetal (POM)

PRZEDŁUŻACZ DO ELEKTROD

 

Kabel BNCW-BNCG jest odcinkiem współosiowego, ekranowanego przewodu o standardowej długości 1 metra, umożliwiający przedłużenie przewodu elektrody lub czujnika. Zakończony jest wtyczką BNC (podłączaną do miernika) oraz gniazdem BNC (podłączanym do elektrody).

Kabel RG174-BNC

 

Kabel RG174-BNC przeznaczony jest do połączenia z miernikiem elektrod z oprawkami ze złączem S7, np. ERH-11X1 lub ERH-13X2. Z jednej strony kabel zakończony jest złączem S7 z gwintem wewnętrznym Tr 12,7x3 P1,5 przeznaczonym do połączenia z oprawką elektrody, a z drugiej z wtyczką BNC, przeznaczoną do połączenia z pH-metrem.


Kabel posiada średnicę ok. 3 mm i jest elastyczny, co ułatwia jego stosowanie w warunkach laboratoryjnych. Standardowa długość
wynosi 1 m.

Kabel RG58−BNC

 

Kabel RG58-BNC przeznaczony jest do połączenia z miernikiem elektrod z oprawkami S7, np. ERH-11X1 lub ERH-13AX2. Z jednej strony kabel zakończony jest złączem S7 z gwintem wewnętrznym Tr 12,7x3 P1,5 przeznaczonym do połączenia z oprawką elektrody, a z drugiej z wtyczką BNC przeznaczoną do podłączenia pH‑metru.


Kabel posiada średnicę 5 mm i jest przystosowany do warunków przemysłowych. Standardowa długość wynosi 2 m

Adapter typu A-01

 

Adapter A-01 umożliwia podłączenie oddzielnych elektrod (wskaźnikowej i odniesienia) do mierników wyposażonych tylko w jedno gniazdo BNC (np. mierników przenośnych serii 400). Ułatwia on pomiary za pomocą elektrod jonoselektywnych w warunkach terenowych. Przystosowany jest do współpracy z elektrodami wskaźnikowymi, wyposażonymi we wtyczkę BNC oraz z elektrodami odniesienia wyposażonymi we wtyczkę bananową.

Kabel 4xx/PC

 

Kabel umożliwiający podłączenie miernika serii 401 do komputera przez złącze RS-232. Połączenie z komputerem pozwala na ciągłą rejestrację danych pomiarowych, bez względu na pojemność pamięci miernika. Standardowa długość kabla wynosi 1 m.

Zasilacz 12V/100 mA

 

Jest to stabilizowany zasilacz sieciowy, będący opcjonalnym wyposażeniem przyrządów przenośnych serii 411. Zasilanie miernika bezpośrednio z sieci umożliwia prowadzenie pomiarów ciągłych, bez ryzyka wyczerpania baterii. Posiada diodę sygnalizującą działanie.

Zasilacz 6V/500 mA

 

Jest to stabilizowany zasilacz sieciowy, będący standardowym wyposażeniem przyrządów serii 401. Umożliwia prowadzenie pomiarów ciągłych, a także spełnia rolę ładowarki akumulatorów zasilających przyrząd. Zasilacz posiada diodę sygnalizującą działanie.