PIPETORY

HTL SWIFTPET PRO

HTL SWIFTPET PRO

 

 

Szybka i bezpieczna praca ze szklanymi i plastikowymi pipetami

SWIFTPET PRO jest półautomatycznym pipetorem z wyświetlaczem LCD przeznaczonym do dozowania cieczy przy użyciu szklanych lub plastikowych pipet miarowych o pojemnościach 0.5-100 ml. Projektując SWIFTPET PRO mieliśmy na uwadze przede wszystkim wygodę użytkownika. Ergonomiczna rękojeść, kształt i umiejscowienie przycisków zapewniają wygodne dozowanie nawet podczas długotrwałej pracy. Kształt rękojeści umożliwia stabilne odłożenie pipetora w czasie przerw w pracy. Wyświetlacz LCD wskazuje stan naładowania akumulatora oraz ustawienia trybu pracy i prędkości.

  

Dostosuj SWIFTPET PRO do swojej pracy

Użytkownik może sam dostosowywać prędkości pobierania i wydawania cieczy, w zależności od potrzeb. Przełącznik SPEED umożliwia wybór prędkości pobierania, natomiast przełącznik MODE pozwala na wybór sposobu wydawania cieczy z pipety: grawitacyjnie lub z wydmuchem. Dodatkowo zarówno prędkość pobierania jak i wydawania można bardzo dokładnie regulować głębokością wciśnięcia klawiszy pobierania i wydawania. 

 

Bezpieczny i niezawodny


SWIFTPE PRO jest urządzeniem bezpiecznym dla użytkownika. Pipetor został wyposażony w mikrofiltr, który chroni wnętrze pipetora przed przypadkowym zalaniem, zanieczyszczeniami mechanicznymi, chemicznymi i bakteriologicznymi. Ponadto uchwyt pipety, mikrofiltr oraz osłona uchwytu - elementy najbardziej narażone na zanieczyszczenie - są łatwo wymienialne i autoklawowalne.

 

Zawsze gotowy do pracy

W SWIFTPET PRO zastosowano przyjazne środowisku 3 akumulatory NiMH o dużej pojemności, które pozwalają na wiele godzin pracy bez potrzeby doładowywania pipetora. Stan naładowania baterii jest stale widoczny na wyświetlaczu LCD. SWIFTPET PRO sygnalizuje stan rozładowania akumulatorów oraz konieczność ponownego ich naładowania. Ładowanie może odbywać się przez bezpośrednie podłączenie pipetora do sieci lub za pomocą podstawki do ładowania. Podstawkę można ustawić na stole laboratoryjnym lub zamontować na ścianie.

Informacje dla zamawiających

 

Urządzenie jest dostarczane z podstawką do ładowania, zasilaczem uniwersalnym i mikrofiltrem PTFE 0,2µm.

 

Model Nr kat.
SWIFTPET PRO 0390
Części zamienne
Podstawka do ładowania 29056
Uchwyt pipety 29054
Osłona uchwytu pipety 29053
Mikrofiltr PTFE 0,2 µm 9023
Mikrofiltr PTFE 0,45 µm 9024
Zasilacz uniwersalny typ 9V: EU, US, UK, AU 9010

W ofercie posiadamy również pipetory producentów:

  • EPPENDORF
  • BRAND
  • HIRSCHMANN
  • VITLAB
  • CHEMLAND
  • CAPP

oraz wielu innych