AUTOKLAW MIKROFALOWY - MICROJET

 

Kompaktowy - Kompaktowa konstrukcja, niewielkie wymiary i mała masa sprawiają, że MICROJET może być zainstalowany dosłownie wszędzie - wystarczy gniazdko elektryczne.

Osobisty - Jest zawsze do Twojej wyłącznej dyspozycji. 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz czekać na sterylizację potrzebnych mediów.

Błyskawiczny - Dzięki zastowaniu technologii Direct Energy Transfer, przygotowanie mediów płynnych trwa bardzo krótko - tyle, ile przerwa na kawę.

 

Rewolucja w sterylizacji mediów płynnych

Rewolucja w sterylizacji mediów płynnych

W autoklawie MICROJET energia cieplna niezbędna do sterylizacji jest dostarczana bezpośrednio do medium. Źródłem energii są mikrofale, co sprawia że nagrzewanie następuje natychmiastowo i równomiernie w całej objętości cieczy.

W porównaniu z tradycyjnym autoklawem parowym czas trwania procesu sterylizacji skraca się 5-krotnie, a ekspozycja na wysoką temperaturę jest bardzo krótka (60-90 sekund). Dekompozycja składników pożywki mikrobiologicznej jest ograniczona do minimum.

Plug and play

Plug and play

Obsługa autoklawu MICROJET jest intuicyjna i nie wymaga żadnego dodatkowego  przeszkolenia. Wszystko czego potrzeba do uruchomienia urządzenia to standardowe gniazdko elektryczne. Włącz i natychmiast rozpocznij pracę. Po prostu.

Standardowe naczynia

Standardowe naczynia

Media płynne takie jak pożywki mikrobiologiczne, roztwory buforowe, roztwory węglowodanów czy wodę można sterylizować w standardowych naczyniach laboratoryjnych o pojemności od 100 do 750 ml, odpornych na temperaturę do 1350C (szklanych lub z tworzyw sztucznych - PMP, PP, PTFE, FEP), maksymalna objętość sterylizowanego medium wynosi 500 ml (przy tym pojemność naczynia powinna wynosić 750 ml).

Ekran dotykowy

Wszystkie funkcje obsługiwane są przy pomocy ekranu dotykowego, na którym wyświetlany jest także przebieg procesu sterylizacji.

Archiwizacja i odczyt danych

Przebieg każdej wykonanej sterylizacji jest automatycznie zapisywany na karcie pamięci. Dane, zapisane w formacie zgodnym z GLP, można skopiować na dowolny komputer, i odczytać przy pomocy dołączonego oprogramowania ENBIO Data Viewer.

Ekspresowy proces

Prostota obsługi i bardzo krótki czas sterylizacji powodują, że przygotowanie jałowych mediów płynnych jest tak proste jak zrobienie kawy. I trwa niewiele dłużej.

Kompaktowe wymiary

Dzięki niewielkim wymiarom autoklaw MICROJET można ustawić w dowolnym miejscu, oszczędzając cenne miejsce w laboratorium.

Gwarancja jakości

Autoklawy MICROJET standardowo objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Nie tylko biały

Nie tylko biały

Obudowy autoklawów MICROJET dostępne są w różnych kolorach - wybierz swój ulubiony.

 

PARAMETRY PROCESU

Temperatura sterylizacji 135 st.C
Czas ekspozycji na temperaturę sterylizacji 80 s
Czas nagrzewania 1,5-4,5 min
Czas schładzania ok. 4-8 min
Czas procesu (od włożenia do wyjęcia naczynia) 7-12,5 min
Temperatura po zakończeniu procesu 95 st.C
 

DANE TECHNICZNE

Zasilanie 230 V / 50 Hz
Moc wyjściowa 0,95 kW
Maksymalny pobór prądu 8 A
Ciśnienie robocze 3,6 bar
Ciśnienie maksymalne 5 bar
Masa 15 kg
Objętość komory procesowej 2 litry
Częstotliwość fal elektromagnetycznych 2450 MHz
Stopień ochrony IP 20
Archiwizacja danych procesu karta microSD