ELEKTRODY I GŁOWICE pH ELMETRON

ELEKTRODA ZESPOLONA TYPU EPS-1

ELEKTRODA ZESPOLONA TYPU EPS-1

Elektroda zespolona szklana typu EPS-1 służy do pomiaru pH w roztworach wodnych w zakresie 0 do 14 pH. Elektrodę należy stosować do pomiarów pH cieczy czystych. Elektrodę EPS-1 cechuje niska impedancja, krótki okres stabilizacji, dobra liniowość na krańcach zakresu pomiarowego oraz długi okres utrzymywania się elektrolitu w elektrodzie odniesienia. Elektrolit stanowi nasycony roztwór wodny KCl, który można uzupełniać. Membrana pomiarowa szklana, kulista nie wymaga przetrzymywania w naczyniu z wodą destylowaną lub KCl w celu uaktywnienia, gdyż tą rolę spełnia pojemniczek z nasyconym KCl, nakładany na koniec elektrody i zdejmowany przed pomiarem. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie membrany w ciągłej gotowości do pracy i przedłuża żywotność elektrody. Specjalny pierścień uszczelniający uniemożliwia wyciek elektrolitu z pojemniczka. Pierścień jest dociskany do korpusu elektrody przez dokręcenie nakrętki.

 

DANE TECHNICZNE
Typ elektrody EPS-1
Obudowa zewnętrzna szkło
Zakres 0 ¸14 pH
Zakres temperatury pracy 0 ¸ 70 oC
Punkt zerowy 7.0 ± 0.3 pH
Typ łącznika / membrana Ceramiczny / szklana
Elektrolit roztwór nasycony KCl
Uzupełnianie lektrolitu tak
Impedancja < 120 MΏ (25 oC)
Wtyk BNC-50
Długość kabla 1 m.
Wymiary (mm) L = 140 , f = 12

ELEKTRODA ZESPOLONA TYPU EPP-1

ELEKTRODA ZESPOLONA TYPU EPP-1

Elektroda zespolona szklana w plastykowej osłonie typu EPP-1 służy do pomiaru pH w roztworach wodnych w zakresie 0 do 14 pH. Elektrodę należy stosować do pomiarów pH cieczy czystych. Obudowa plastykowa zmniejsza możliwość uszkodzenia. Elektrodę EPP-1 cechuje niska impedancja, krótki okres stabilizacji, dobra liniowość na krańcach zakresu pomiarowego. Elektrolit w formie żelu nie jest uzupełniany. Membrana pomiarowa szklana, kulista nie wymaga przetrzymywania w naczyniu z wodą destylowaną lub KCl w celu uaktywnienia, gdyż tą rolę spełnia pojemniczek z nasyconym KCl, nakładany na koniec elektrody i zdejmowany przed pomiarem. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie membrany w ciągłej gotowości do pracy i przedłuża żywotność elektrody. Specjalny pierścień uszczelniający uniemożliwia wyciek elektrolitu z pojemniczka. Pierścień jest dociskany do korpusu elektrody przez dokręcenie nakrętki.

DANE TECHNICZNE
Typ elektrody EPP-1
Obudowa zewnętrzna plastyk
Zakres 0 ¸14 pH
Zakres temperatury pracy 0 ¸ 70 oC
Punkt zerowy 7.0 ± 0.3 pH
Typ łącznika / membrana włókno / szklana
Elektrolit żel - nasycony KCl
Uzupełniani elektrolitu nie
Impedancja < 120 MΏ (25 oC)
Wtyk BNC-50
Długość kabla 1 m.
Wymiary (mm) L = 140 , f = 12

UNIWERSALNA ELEKTRODA KOMBINOWANA pH IJ-44C

UNIWERSALNA ELEKTRODA KOMBINOWANA pH IJ-44C

WODA, ŚCIEKI, ZANIECZYSZCZONE PRÓBKI, KOSMETYKI, DETERGENTY, SUBSTANCJE ORGANICZNE, PROTEINY, SMARY, OLEJE, WINO, MIĘSO, SERY. WE WSZYSTKICH TYCH SUBSTANCJACH MOŻNA WYKONYWAĆ POMIARY ZA POMOCĄ JEDNEJ ELEKTRODY!

Elektroda IJ-44C australijskiej firmy IONODE jest dokładna i ma długą żywotność. Charakteryzuje się szybką stabilizacją wyniku. Umożliwia pomiary w bardzo zróżnicowanych rodzajach próbek, zarówno w czystych, jak i zanieczyszczonych cieczach oraz substancjach pół-stałych. Nietypowa konstrukcja tej elektrody z tzw. „łącznikiem pośrednim” chroni właściwy łącznik przed zatkaniem oraz zapewnia stabilny pomiar w tych typach płynów i substancji pół-stałych, w których inne elektrody szybko tracą sprawność. Plastykowa obudowa chroni elementy szklane elektrody. Plastykowa tulejka chroniąca łącznik jest integralną częścią elektrody. Tulejka ta może być wymieniana, a jej rodzaj dobierany jest w zależności od mierzonej substancji.

Dzięki precyzyjnej mechanicznej obróbce, elementy szklane i plastykowe są bardzo dokładnie do siebie dopasowane, co jest nieodzowne dla właściwego funkcjonowania elektrody. Żywotność elektrody jest dłuższa, niż w wypadku standardowych elektrod, pod warunkiem, że jest ona prawidłowo eksploatowana. Średnia żywotność wynosi od 2 do 4 lat.

DANE TECHNICZNE
Zakres pH 0 ÷ 14 pH
Punkt zerowy 7,0 ± 0,5 pH
Zakres temperatury 0 ÷ 60 °C
Typ łącznika Podwójny,
Ag/AgCl / 3-molowy zagęszczony KCl
Obudowa i tulejka Polipropylen
Długość 150 mm
Średnica 12 mm
Długość kabla 1 m
Złącze BNC

GŁOWICE pH DO PRZYRZĄDÓW ELMETRON SERII 100

GŁOWICA pH TYP GP-105

GŁOWICA pH GP-105 DO PRZYRZĄDÓW SERII 100

Głowica GP-105 jest stosowana do pomiaru pH oraz temperatury w pH-metrach serii 100 (101, 102, 103 i 105) oraz w wielofunkcyjnym przyrządzie CX-105. Nadaje się do pomiaru klarownych lub lekko zanieczyszczonych roztworów wodnych.
Można ją stosować do pomiaru pH np.:

  • wody pitnej,
  • wód rzecznych,
  • wód w rowach melioracyjnych,
  • wody w basenach,
  • wody deszczowej.

W osłonie plastykowej znajdują się szklane elektrody pomiarowa i odniesienia pH oraz czujnik temperatury. Wymiana głowicy jest łatwa i polega na dopasowaniu odpowiednich występów w głowicy do wycięć w korpusie przyrządu. Aktywność membrany elektrody pH uzyskuje się przez utrzymywanie nawilgocenia gąbki umieszczonej wewnątrz nasadki ochronnej głowicy. Do nawilgacania należy używać wody destylowanej.

DANE TECHNICZNE
Zakres pomiaru pH 0 ¸ 14.00 pH
Zakres pomiaru temperatury -5 ÷ 60 0C
Zakres pracy -5 ÷ 60 0C
Obudowa zewnętrzna ABS
Łącznik ceramiczny
Membrana szklana

GŁOWICA pH TYP GPX-105S

GŁOWICA pH TYP GPX-105S DO PRZYRZĄDÓW SERII 100

Głowica GPX-105S posiada podzespół elektrody australijskiej firmy IONODE jest dokładna i ma długą żywotność. Charakteryzuje się szybką stabilizacją wyniku. Umożliwia pomiary w bardzo zróżnicowanych rodzajach próbek, zarówno w czystych, jak i zanieczyszczonych cieczach oraz substancjach pół-stałych. Nietypowa konstrukcja tej elektrody z tzw. „łącznikiem pośrednim” chroni właściwy łącznik przed zatkaniem oraz zapewnia stabilny pomiar w tych typach płynów i substancji pół-stałych, w których inne elektrody szybko tracą sprawność. Plastykowa obudowa chroni elementy szklane elektrody. Plastykowa tulejka chroniąca łącznik jest integralną częścią elektrody. Tulejka ta może być wymieniana, a jej rodzaj dobierany jest w zależności od mierzonej substancji. Dzięki precyzyjnej mechanicznej obróbce, elementy szklane i plastykowe są bardzo dokładnie do siebie dopasowane, co jest nieodzowne dla właściwego funkcjonowania elektrody. Żywotność głowicy jest dłuższa, niż w wypadku standardowych elektrod, pod warunkiem, że jest ona prawidłowo eksploatowana. Średnia żywotność wynosi od 2 do 4 lat.

DANE TECHNICZNE
Zakres pH 0 ÷ 14 pH
Punkt zerowy 7,0 ± 0,5 pH
Zakres temperatury 0 ÷ 60 °C
Typ łącznika Podwójny,
Ag/AgCl / 3-molowy zagęszczony KCl
Obudowa i tulejka ABS / Polipropylen
Długość przyrządu z głowicą L=220, f = 26
Złącze specjalistyczne do pH-metru CP-105